П Р О Т О К О Л за класиране на участниците в Националния конкурс-викторина, посветен на 32-ия поход “По стъпките на четата на Таньо войвода”, 2017 г., за ученически текстове, рисунки и мултимедия

ТЕМИ:

I – VIII клас

  1. Априлското въстание 1876 г. и значението му за последвалата Руско – турска освободителна война – 1877 – 1878 г.
  2. Таньо войвода през призмата на съвременния и модерен свят.
  3. Какво знаем за Таньо войвода и пътя на неговата чета през 1876 г.?

 

IX – XII клас

  1. Априлското въстание 1876 г. и значението му за последвалата Руско – турска освободителна война – 1877 – 1878 г.
  2. Таньо войвода през призмата на съвременния и модерен свят.

 

 

Днес, 15.06.2017 г., комисия за рисунка в състав:

акад. Светлин Русев, проф. Десислава Минчева, д-р Анатолий Кънев,

като разгледа получените рисунки, направи следното класиране:

 

 

I група – от І до VІІІ клас

I награда – 70 лв:

Айсун Бейсимова – 7 клас – ОУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Попово

II награда – 40 лв:

Ивайла Петрова – 7 клас – ШИИ „Арт Попово“, гр. Попово

III награда – 20 лв:

Елица Валентинова – 7 клас – ОУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Попово

Поощрителна награда:

Мюжгян Ибрямова – 2 клас – ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Езерче

 

 

II група – от ІХ до ХІІ клас

I, II и III награда не се присъждат

 

 

Днес, 15.06.2017 г., комисия за есе и стихотворение в състав:

Джена Славова, д-р Тихомир Стефанов, д-р Стефан Рангелов,

направи следното класиране :

 

Награди – есе:

I група – от І до VІІІ клас

I награда – 70 лева:

– Валери Николаев Петров – 8 клас – СУ „Христо Смирненски“, гр. Гурково

II награда – 40 лева:

– Ева-Йоана Димитрова Стаматова – 6 клас – ОУ „Княз Александър I“, гр. Пловдив

 

III награда – 20 лева:

– Надка Гюлю Асан – 5 клас – СУ „Христо Смирненски“, гр. Стара Загора

Поощрителна награда:

– Мартин Николаев Николов – 5 клас – ОУ „Христо Ботев“, гр. Исперих

– Алпер Шенер Ахмед – 5 клас – ОУ „Христо Ботев“, с. Лудогорци

 

ІІ група – от ІХ до ХІІ клас

 

I награда – 70 лева:

– Зорница Валева Трифонова – 10 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра

II награда – 40 лева:

– Михаела Иванова – 10 клас – СУ „Христо Ботев“, гр. Тутракан

III награда – 20 лева:

– Ива Иванова Костадинова – 10 клас – ЕГ „Христо Ботев“, гр. Кърджали

 Поощрителна награда:

– Пресила Боянова – 9 клас – СУ „Христо Ботев“, гр. Тутракан

– Виктор Веселинов Великов – 10 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра

– Елена Тодорова Таракова – 11 клас – ПГИТ „Проф. д-р А. Златаров“, гр. Петрич

 

 

Награди – стихотворение:

I група – от І до VІІІ клас

I награда – 70 лева:

Антон Вергилов Ганев – 1 клас – СУ „Христо Ботев“, гр. Тутракан

II награда – 40 лева:

Петя Минкова Петрова – 7 клас – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Сеново

III награда – 20 лева:

– Не се присъжда

 

II група – от ІХ до ХІІ клас

І награда – 70 лева:

– Не се присъжда

 

ІІ награда – 40 лева:

– Светлана Янкова Великова – 10 клас – СУ „Васил Левски“, гр. Дулово

 

ІІІ награда – 20 лева:

– Венеамин Мирославов Димитров – 9 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра

 

Поощрителна награда

– Яница Славова – 10 клас – ЕГ „Христо Ботев“, гр. Кърджали

 

 

 

Днес, 15.06.2017 г., комисия за мултимедийна презентация в състав:

Боряна Мекушина, Васил Кънев, Росица Филипова,

направи следното класиране:

 

Награди – мултимедиен проект:

І група – от І до VІІІ клас

 

І награда – 70 лева:

– Кристиян Тодоров, Теодор Неделчев, Ерен Узун – 6 клас – „Йордан Йовков“, гр. Тутракан

ІІ награда – 40 лева:

– Михаела Радославова – 6 клас – 3ОУ „Димитър Благоев“, гр. Шумен

 ІІІ награда – 20 лева:

– Николета Георгиева Петкова – 8 клас – ОУ „Христо Смирненски“, гр. Гурково

 

Поощрителна награда:

– Николина Бозева – 6 клас – ОУ „Княз Александър I“, гр. Пловдив

– Селен Менчун Явер – 6 клас – 3ОУ „Димитър Благоев“, гр. Шумен

 

ІІ група – от ІХ до ХІІ клас

І награда – 70 лева:

– Светлана Янкова Великова – 10 клас – СУ „Васил Левски“, гр. Дулово

ІІ награда – 40 лева:

– Александра Георгиева Койчева, Иванина Савкова Христова, Силви Мирославова Райчева – 11 клас – СУ „Христо Ботев“, гр. Кубрат

 ІІІ награда – 20 лева:

– Кремена Веселинова Кирова – 11 клас – СУ „Никола Йонков Вапцаров“, гр. Силистра

 

Поощрителна награда:

– Василена Красимирова Генчева – 9 клас – СУ „Христо Ясенов“, гр. Етрополе

– Илиян Тонев Тодоров – 11 клас – СУ „Владимир Вазов“, гр. Мездра

– Петър Хвърчилов – 10 клас – ПЗГ „Добруджа“, гр. Силистра

 

КПД „Родно Лудогорие“ присъжда специални награди за активно участие на:

ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр Силистра

ОУ „Панайот Волов“, с. Тодор Икономово, преподавател: Ивелина Станева

 

д-р Анатолий Кънев

/председател на КПД „Родно Лудогорие”/

Категории: "По стъпките на четата на Таньо войвода", Викторина и Походи.